urodzinowe wyzwania

Urodzinowe wyzwania

Ostatnimi czasy wyzwania – czy też po angielsku challenges – stały się modne w mediach społecznościowych – zazwyczaj związane są one z wyzwaniami noworocznymi. Równie modne jest pokazywanie swoich sukcesów, których realizacja możliwa była poprzez wytrwałość i poświęcenie. Niedawno stuknęło mi 29 lat, a wraz z tym – zamiast wyzwań noworocznych – postanowiłam zaplanować i zrealizować własne urodzinowe wyzwania.

Skąd ten pomysł?

W ostatnich latach udało mi się osiągnąć kilka rzeczy nieświadomie. Mówiąc “nieświadomie” nie mam na przypadkowości, lecz braku przemyślanego poświęcenia i starania. Były to takie rzeczy jak chociażby ukończenie studiów, znalezienie pierwszej poważnej pracy czy wygranie z rakiem mózgu. Każde z działań podjętych do realizowania tych osiągnięć była powodowana raczej obawą, niż chęcią osiągnięcia czegoś. Płynąłem na życiowej fali, która mnie porwała. Gdy sięgam wstecz czuję niedosyt. Tak, osiągnięcia są, jednak uważam, że mogłem świadomie zrobić więcej w trzech opisanych wątkach, jak i wielu innych.

Na przestrzeni ostatnich lat zdarzało mi się też podejmować mniejsze, lub większe, ale już świadome wyzwania – przynajmniej w jakiejś części. Niektóre realizowałem z powodzeniem, ale większość kończyła się niepowodzeniem. Czasem powody przerwania złożonych sobie postanowień były ode mnie niezależne – choroba lub inne nieoczekiwane problemy. Jednak zazwyczaj powodem był brak motywacji, zbyt szybkie poddawanie się.

Tym razem zamierzam do wyzwań podejść tak świadomie, jak tylko potrafię. Chcę nie tylko wyznaczyć sobie ostateczne cele, ale też dokładnie wyznaczyć przedziały czasowe na ich wykonanie, potrzebne środki do ich zrealizowania. Będą to wyzwania długodystansowe (albo średniodystansowe, jeśli patrzeć w skali życia), których weryfikacja docelowo ma nastąpić za rok. Chcę aby urodzinowe wyzwania były osiągnięte do kolejnych urodzin – okrągłem 30-stki.

Co istotne, cele te mają być tylko etapem w moich życiu. Po ich weryfikacji będę mógł wyznaczyć kolejne ścieżki dla swojego rozwoju.

Urodzinowe wyzwania

Moje urodzinowe wyzwania z okazji 29 urodzin są nie tylko długoterminowe i wieloetapowe, ale również dotyczą innych aspektów mojego życia. Mianowicie, moje urodzinowe wyzwania dotyczą czterech aspektów:

Są to cztery kategorie, na których moje urodzinowe cele się opierają. Każdy z celi dotyczy oczywiście dotyczy innych zagadnień, wszystkie jednak mają dążyć do mojego całościowego “rozwoju”. W każdej ze wskazanych kategorii można znaleźć konkretny opis wyzwań:dokładny opis, etapy czasowe, potrzebne środki itp.

Postawione sobie urodzinowe wyzwanie będę realizował na 100% moich możliwości w nadziei, że na 30 urodziny będę mógł się pochwalić ich osiągnięciem. Wtedy też wyznaczę kolejne, jeszcze bardziej ambitne cele.

PS. Linki pod kategoriami wyzwań jeszcze nie działają. W miarę publikowania wpisów będę je uzupełniał.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *